تبلیغات
مطالعات اجتماعی - اعتماد به نفس
 
مطالعات اجتماعی
درباره وبلاگ


با سلام به شما بازدید کننده گرامی بنده امیر رخشان نیا دبیر درس مطالعات اجتماعی هستم لطفا با نظرات ارزنده خود ما را در ارتقاء و بهبود کارمان یاریمان فرمایید.

مدیر وبلاگ : رخشان نیا
نویسندگان
جمعه 26 دی 1393 :: نویسنده : رخشان نیا
با اعتماد به نفس‌ ها مثبت‌گرا هستند و همیشه مسائل را مثبت و خوب می‌بینند و افكارشان را باصدای بلند بیان می‌كنند، آنها به نكات منفی توجه دارند ولی هیچ‌گاه درباره این موضوعات حرفی نمی‌زنند.

اعتماد به نفس‌,نداشتن اعتماد به نفس,اعتماد به نفس در زندگی

داشتن و نداشتن اعتماد به نفس در زندگی روزمره هر آدمی بسیار تاثیرگذار است. فكر كنید در یك كلاس درس حضور دارید و آن درس را به خوبی بلد هستید. استاد سوالی را می‌پرسد، شما اگر اعتماد به نفس داشته باشید دست خود را بالا برده و پاسخ را بلند و شفاف می گویید اما اگر فردی بدون اعتماد به نفس باشید با توجه به اینكه پاسخ را می‌دانید ترجیح می‌دهید سكوت كنید.

پاسخ ندادن در جمع برای شما مهم‌تر از آن است كه نمره خوبی از آن درس بگیرید. بدین ترتیب بی‌اعتماد به نفس بودن یعنی عقب ماندن از خیلی فرصت‌ها در زندگی. در این ایمیل به كمك پویا ودایع سخنران و مدرس زبان بدن، زبان بدن افراد با اعتماد به نفس را بررسی می‌كنیم.

اعتماد به نفس‌,نداشتن اعتماد به نفس,اعتماد به نفس در زندگی

 

با اعتماد به نفس‌ها مثبت‌گرا هستند

این افراد مثبت‌گرا هستند و همیشه مسائل را مثبت و خوب می‌بینند و افكارشان را باصدای بلند بیان می‌كنند، آنها به نكات منفی توجه دارند ولی هیچ‌گاه درباره این موضوعات حرفی نمی‌زنند. از دست‌های خود زیاد استفاده می‌كنند و در تمام توضیحات كلامی دست‌ها را همراه می‌سازند. در واقع دست‌ها را ابزاری برای بیان احساسات خود می‌دانند. استفاده از حركات كه قاطعیت و اصالت را نشان دهد جزء دستور كار آنهاست. دست‌های دیگران را لمس می‌كنند و دست‌های خود را همچون یك جمله رقصان در هوا به حركت درمی‌آورند. آنان دست‌ها را جزء دارایی‌های ارزشمند برای بیان كلمات و جملات خود می‌دانند.
 


تمام قد و استوار


 
قدم‌های آدم با اعتماد به نفس گاه تند و همراه با استواری است. این قدم‌های تند نشان‌دهنده عجله و شتاب نیست بلكه نشانه یك نوع تفاوت ظاهری و اطمینان از حركت درست در مسیر است. معمولا موقع ایستادن سینه خود را ستبر می‌كنند و جلوی شخص مورد نظر می‌ایستند تا دیگران آنها را تمام قد و از تمام زوایا ببینند. این‌كار یك نوع فخرفروشی نیست بلكه این افراد از دیده شدن لذت می‌برند و خود را در معرض نقد دیگران قرار می‌دهند چون از گفت‌وگوی دیگران در مورد خود لذت می‌برند. این افراد به‌طور معمولا پاهای خود را اندازه عرض شانه باز می‌كنند و نوك انگشتان پاها را رو به جلو قرار می‌دهند تا استوار‌تر بایستند.

اعتماد به نفس‌,نداشتن اعتماد به نفس,اعتماد به نفس در زندگی

 

خنده‌های بلند
خنده این افراد با صدای بلند و رسا همراه است. از خندیدن با صدای بلند در جمع لذت می‌برند، دوست دارند بر دیگران تاثیر بگذارند و دیگران از خنده آنها مطلع شوند. از خندیدن با صدای بلند به عنوان یك ابزار برای دیده شدن استفاده می‌كنند. علاوه بر این در تلاش هستند تا همیشه دندان‌های تمیز و سفیدشان را به همه نشان دهند.
 


سكوت‌های معنا‌دار
افراد دارای اعتماد به نفس معمولا یك مشخصه یكسان دارند و آن سكوت‌های معنی‌دار آنهاست كه در میان جملات دیگران و جملات خودشان از این سكوت‌ها استفاده می‌كنند. این سكوت‌ها برای جلب ‌توجه و گرفتن زمان برای فكر كردن درباره جملات دیگران است. آنها می‌دانند كجا ساكت شوند و چه وقت سر خود را به طرفین تكان دهند.

آنها می‌دانند سكوت برای انجام كارها چه قدرتی دارد. افرادی كه اعتماد به نفس دارند فاصله ایستادن خود را با دیگران معین و سعی می‌كنند اندازه یك جلو نظام كه در مدارس‌ آموختیم با دیگران فاصله داشته باشند. آنها با ایجاد فاصله حریم خود را مشخص می‌كنند. دست در جیب گذاشتن و ایستادن یكی دیگر از نشانه‌های افراد با اعتماد به نفس بالاست. آنها یك دست خود را در جیب قرار می‌دهند و با دست دیگر حركات غیر كلامی را بیان می‌كنند. با گذاشتن یكی از دست‌ها در جیب نشان می‌دهند كه قدرت استدلال و تفكر خوبی دارند.

اعتماد به نفس‌,نداشتن اعتماد به نفس,اعتماد به نفس در زندگی

 

ازمقایسه دست بردارید
هیچ‌وقت خود را با دیگران مقایسه نكنید. یكی از بهترین روش‌ها برای افزایش اعتماد به نفس این است كه از مقایسه خود با دیگران دست‌ برداریم. مشكل اینجاست كه شما فقط قسمت كوچكی از شخصیت فردی را كه در حال مقایسه‌اش با خودتان هستید، می‌بینید. هر شخصی به صورت متفاوت فكر، درك و احساس می‌كند و یاد می‌گیرد.

شما تنها فرد این جهان هستید كه قابلیتی خاص دارید. منظور من توانایی‌های خارق‌العاده نیست بلكه منظور روش و راهی است كه شما برای حل یك مسئله از آن استفاده می‌كنید. یادتان باشد هیچ دو اثر انگشتی یكسان نیست. وقتی شما خود را با فرد دیگری مقایسه می‌كنید، در ذهن‌تان او را در تمام مسائل بهتر از خود می‌بینید. این كار به هیچ‌وجه روش خوبی برای ارزیابی خودتان نیست. به جای این كار بهتر است نگران این باشید كه چقدر خودتان را دوست دارید. احتمالا وقتی ببینید افرادی كه خود را دوست دارند چقدر شاد‌تر از افرادی هستند كه خود را دوست ندارند به‌طور حتم شگفت‌زده می‌شوید.
 


شیوه نشستن پشت میز و صندلی
تكیه كردن به صندلی و دست گذاشتن روی میز از دیگر نشانه‌های این افراد است. آنها انگشتان خود را روی میز قرار می‌دهند، انگار كه مالك میز و صندلی زیر دست خود هستند. خیلی محکم و صاف می‌نشینند، انگار کسی قرار است صندلی را از زیر آنها بگیرد. آنها مراقب جایی که می‌نشینند هستند و حواس‌شان به‌اطراف است. آنها خود را دوست دارند، برای بدن خود احترام قائل هستند و سعی می‌كنند همیشه و همه جا خوش بگذرانند، مثلا كمتر از وسایل و خوراكی‌های مضر استفاده می‌كنند چون می‌خواهند همیشه بدنی سالم داشته باشند.

اعتماد به نفس‌,نداشتن اعتماد به نفس,اعتماد به نفس در زندگی

 

هر عملی عكس‌العملی دارد
از دیگران تعریف كنید و مثبت‌اندیش باشید؛ این كار به شما اجازه می‌دهد نقاط قوت دیگران را ببینید و از آنها تعریف كنید. شاید بپرسید این چه ربطی به اعتماد به نفس دارد؟ وقتی شما از دیگران تعریف می‌كنید به‌طور حتم آنها هم همین‌گونه با شما رفتار می‌كنند و از نقاط قوت شما می‌گویند. روایتی وجود دارد  كه می‌گوید «اگر خواستید چیزی به دست بیاورید اول باید آن را به دیگران ببخشید.» وقتی دیگران نقاط قوت شما را بیان می‌كنند مانند ذره‌بینی عمل می‌كنند كه رفتار‌های مثبت شما را بهتر نشان می‌دهند و این موجب پیشرفت و افزایش اعتماد به نفس‌تان می‌شود.با ترس‌های‌تان روبه‌رو شوید و از آنها فرار نكنیم
ترسیدن یكی از دلایل نداشتن اعتمادبه‌نفس در میان بیشتر مردم دنیاست. ترس‌های ما با احساسی كه ما از خودمان داریم رابطه مستقیمی دارد. وقتی از چیزی می‌ترسیم، حس می‌كنیم كه در آن زمینه ناتوان هستیم و این موجب كاهش اعتماد به نفس می‌شود. برای رفع این مشكل باید با ترس‌های‌تان روبه‌رو شوید. از ترس‌های‌تان وحشت نكنید. بهترین راه این است كه بفهمید چرا این ترس‌ها در شما به وجود آمده‌اند. یاد بگیرید هیچ‌گاه از شكست نترسید. هر شخصی بارها در زندگی شكست می‌خورد؛ شكست‌های شما زندگی‌تان را تعریف نمی‌كند.با غذا و ورزش می‌توان اعتماد به نفس داشت

غذای خوب یعنی سوخت خوب برای بدن. ظاهر بد شما علت اصلی اعتماد به نفس پایین شماست. بهبود ظاهر شما می‌تواند به طرز شگفت‌انگیزی اعتماد به نفس‌تان را افزایش دهد. به نظر من بهترین راهی كه هم می‌توانید حس خوبی داشته باشید و هم اندامی مناسب، ورزش كردن است. هر ورزشی كه انجام دهید خوب است چون باعث ترشح آندورفین می‌شود؛ این ماده شیمیایی موجب احساس نشاط و بالا رفتن روحیه شما می‌شود. ورزش كردن به خودی خود اعتماد به نفس را بالا می‌برد و تناسب اندام را همراه دارد. در این صورت بیشتر لبخند می‌زنید و احساس خوبی خواهید داشت.
 


از نگاه كردن به دیگران نهراسیم
 ارتباط چشمی برقرار كنید. اكثر مردم نگران این هستند كه دیگران چگونه در مورد آنها فكر می‌كنند. با ایجاد ارتباط چشمی می‌توانید خود را یك فرد شایسته، نترس و با اعتماد به نفس نشان ‌دهید. یك ترفند كوچك وجود دارد و آن اینكه اگر شما از این ترس دارید كه مستقیم به چشم طرف نگاه كنید، به جای چشمان طرف، به فاصله میان دو ابروی او نگاه كنید. در این حالت نه شما مستقیم به فرد نگاه كرده‌اید و نه آن فرد متوجه این موضوع می‌شود. برای این كار باید مدتی تلاش كنید تا این كار به عادت شما تبدیل شود.

اعتماد به نفس‌,نداشتن اعتماد به نفس,اعتماد به نفس در زندگی

 

با اعتماد به نفس‌ها و ساعت‌شان
افرادی كه اعتماد به نفس بالا دارند لوازم و ملزومات خود را در دید افراد دیگر قرار می‌دهند، مثلا ساعتی كه به دست دارند را آشكار نشان می‌دهند و سعی می‌كنند همگان ساعت آنها را ببیننداگر كسی از آنها ساعت بپرسد دست خود را جوری بالا می‌آورند كه همگان مارك ساعت و نوع ساعت را تشخیص دهند. هیچ‌گاه به لباس و وسایل دیگران زل نمی‌زنند و سعی در تعریف آنها ندارند بلكه به صورت نامحسوس وسایل دیگران را مورد تحلیل قرار می‌دهند و هیچ وقت در جمع خود را با دیگران مقایسه نمی‌كنند. از اینكه در جمع با كسی صحبت كنند هیچ ترس و واهمه‌ای ندارند اما سعی می‌كنند در جمع با كسی بحث نكنند و دیگران را مورد انتقاد قرار ندهند.با اعتماد به نفس‌ها چه شكلی هستند؟
وقتی با افراد سرشار از اعتماد به نفس صحبت می‌كنید با تكان دادن سر در جهات مختلف به شما نشان می‌دهند كه حرف‌های‌تان را می‌شنوند. آنها جوری می‌ایستند كه مخاطب‌شان سمت راست آنها قرار بگیرد و سر را به سمت طرف مقابل متمایل می‌كنند. این كار باعث می‌شود دید كلی افراد نسبت به بدن آنها تغییر نكند و حرف‌ها را راحت‌تر بشنوند. این افراد تعریف و تمجید دیگران نسبت به خودشان را به‌راحتی می‌پذیرند به طوری که می‌توان این موضوع را هنگام صحبت با آنها فهمید چون تایید سر و برق زدن چشم‌های‌شان نشان‌دهنده این ویژگی است.
 


عطر وسیله ضروری برای این افراد
طرفدار عطر و بوی خوش هستند و همیشه سعی می‌كنند یك عطر خوب در كیف و وسایل خود داشته باشند. آنها عطر را جزء وسایل ضروری خود می‌دانند و سعی می‌كنند همیشه بوی خوب بدهند و هرازگاهی هم عطر زدن را در روز تكرار می‌كنند. افراد دارای اعتماد به نفس صاف می‌نشینند یا از ژست‌های بسیار خاص زبان بدن برای ایجاد تفاوت با دیگران استفاده می‌كنند. آنها هنگام نشستن لباس خود را جمع می‌كنند تا كمترین تا خوردگی و چروك را داشته باشد.

اعتماد به نفس‌,نداشتن اعتماد به نفس,اعتماد به نفس در زندگی

چنین افرادی با اطمینان خاطر می‌نشینند، دسته‌های صندلی را همچون فرمانروایان لمس می‌كنند و دست‌های خود را روی دسته‌های صندلی قرار می‌دهند. همیشه سعی می‌كنند رو به سمت نفر مقابل بنشینند و دیگران را راحت‌تر ببینند. آنها سعی می‌كنند افراد مقابل را زیر نظر داشته باشند.

اعتماد به نفس‌,نداشتن اعتماد به نفس,اعتماد به نفس در زندگی

 

شیك لباس بپوشید
لباس گران لازم نیست، فقط خوب لباس بپوشید. شنیده‌اید كه می‌گویند «وقتی خوش‌تیپ باشید، احساس خوبی خواهید داشت؟» این جمله واقعا حقیقت دارد. وقتی شما شیك لباس بپوشید بر خودتان و دیگران تاثیر مثبت می‌گذارید. این گونه لباس پوشیدن احساس راحتی خاصی را در شما ایجاد می‌كند. شیك لباس پوشیدن یكی از ساده‌ترین راه‌ها برای افزایش اعتماد به نفس است.

منبع:مجله زندگی ایده آل
نوع مطلب : ابراز وجود، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 7 دی 1396 10:34 ب.ظ
من اطلاعات مفیدی را که در مقالات خود ارائه می دهم دوست دارم.
من وبلاگ خود را نشانه گذاری میکنم و به طور منظم اینجا را بررسی خواهم کرد.
من کاملا مطمئن هستم که مقدار زیادی از چیزهای جدید را در اینجا یاد می گیرم!
با آرزوی پیروزی برای آینده!
سه شنبه 21 آذر 1396 09:18 ب.ظ
آها، بحث خوبی در مورد موضوع این پست اینجا در اینجا
این وبلاگ، من تمام آن را خوانده ام، بنابراین در این زمان من نیز در این مکان اظهار نظر می کنم.
دوشنبه 13 آذر 1396 07:51 ب.ظ
سلام به همه، به عنوان من واقعا مشتاق خواندن این پست صفحه وب است
به طور منظم به روز شود این شامل مواد خوب است.
چهارشنبه 8 آذر 1396 12:33 ق.ظ
من این پاراگراف را به طور کامل در مقایسه با آخرین تکنولوژی های پیشین خواندم، این مقاله قابل توجه است.
جمعه 3 آذر 1396 06:15 ب.ظ
WOW just what I was searching for. Came here by searching for اعتماد
سه شنبه 30 آبان 1396 09:00 ب.ظ
این نخستین بار نیست که من به این صفحه وب مراجعه کنم، من از این بازدید می کنم
سایت دایلی و اطلاعات دلخواه از اینجا هر روز دریافت کنید.
پنجشنبه 18 آبان 1396 05:33 ق.ظ
پس از خواندن این مطلب، اعتقاد داشتم این بسیار روشنگر است. من قدردانی میکنم که زمان و انرژی را مصرف کنید
برای قرار دادن این مقاله کوتاه با هم من یک بار دیگر خودم را پیدا می کنم
صرف وقت بیش از حد هر دو خواندن و ترک نظرات.

ولی که چه، هنوز هم ارزش این را داشت!
یکشنبه 14 آبان 1396 04:54 ق.ظ
بله در نهایت چیزی درباره تست
پنجشنبه 11 آبان 1396 01:33 ق.ظ
همیشه برای خواندن مقالات کوچکتر که انگیزه آنها را نیز روشن می کند، همیشه مورد استفاده قرار می گیرد، و این نیز با این اتفاق می افتد
پاراگراف که من در این مکان خواندم.
پنجشنبه 11 آبان 1396 01:10 ق.ظ
خانواده من هر بار می گویند که من وقت خود را در اینجا در وب می کشم
اما من می دانم که همه چیز را از طریق خواندن این مقالات بسیار دشوار دریافت می کنم.
چهارشنبه 10 آبان 1396 07:38 ب.ظ
من می دانم که این وب سایت کیفیت را با توجه به مقالات و سایر اطلاعات ارائه می دهد
یک سایت دیگر وجود دارد که این موارد را فراهم می کند
در کیفیت؟
چهارشنبه 10 آبان 1396 06:16 ب.ظ
من می دانم که این صفحه وب مقالات مرتبط با کیفیت و موارد اضافی را ارائه می دهد، وجود دارد
صفحه دیگر که این چیزها را در کیفیت ارائه می دهد؟
دوشنبه 8 آبان 1396 08:21 ب.ظ
افراد تحصیلکرده در مورد این موضوع دشوار است، اما به نظر می رسد که شما می دانید که در مورد آن صحبت می کنید.
با تشکر
دوشنبه 8 آبان 1396 08:42 ق.ظ
من واقعا وبلاگ شما را دوست دارم.. رنگ های بسیار زیبا و تم.
آیا شما خودتان این وب سایت را طراحی کرده اید یا کسی را به آن استخدام کرده اید؟
این را برای شما انجام دهید؟ به عنوان من به دنبال طراحی وبلاگ شخصی خودم پاسخ دادم
و می خواهم بدانم کجاست از این. با تشکر
زیاد
دوشنبه 8 آبان 1396 06:48 ق.ظ
کار عالی! این نوع اطلاعاتی است که در اختیار عموم قرار می گیرد
شبکه. ترس در موتورهای جستجو برای
در حال حاضر موقعیت این ارسال بالاتر! بیا و صحبت کن
وب سایت من. با تشکر از شما =)
دوشنبه 8 آبان 1396 06:27 ق.ظ
وبلاگ بزرگ اینجا! همچنین وب سایت شما بارگیری می شود
سریع! از چه میزبانی استفاده می کنی؟ آیا می توانم پیوند وابسته به میزبان شما را دریافت کنم؟
من آرزو می کنم که سایت شما به همان اندازه که شما می توانید بارگذاری کنید
شنبه 29 مهر 1396 10:23 ب.ظ
من می خواهم اطلاعات بیشتری کسب کنم؟ من می خواهم اطلاعات بیشتری کسب کنم.
شنبه 15 مهر 1396 03:13 ب.ظ
هوم، به نظر می رسد وبلاگ شما اولین نظر من بود (بسیار طولانی بود)، بنابراین حدس می زنم که من هستم
فقط خلاصه آنچه را که من ارائه دادم و می گویم، من کاملا از وبلاگ شما لذت می برم.
من هم یکی از نویسندگان وبلاگنویسی هستم اما هنوز هم همه چیز جدید است.

آیا شما برای اولین بار نویسندگان وبلاگ توصیه می کنید؟

من واقعا از آن قدردانی میکنم
یکشنبه 19 شهریور 1396 10:15 ب.ظ
از آنجا که مدیر این وب سایت در حال کار است، هیچ عدم اطمینان خیلی زود شناخته خواهد شد، به دلیل
محتوای ویژگی آن
یکشنبه 19 شهریور 1396 09:48 ب.ظ
مقاله بسیار خوب، فقط چیزی است که من می خواستم پیدا کنم.
یکشنبه 19 شهریور 1396 08:53 ب.ظ
سلام به نظر شما چه پلتفرم وبلاگی از شما استفاده میکنید؟
من به دنبال وبلاگ خودم در آینده نزدیک هستم، اما من زمان دشواری انتخاب بین BlogEngine / Wordpress / B2evolution و دروپال دارم.
من دلیلش این است که طراحی شما به نظر می رسد متفاوت است و اکثر وبلاگ ها و من دنبال آن هستم
چیزی کاملا منحصر به فرد است. با عرض پوزش
برای بودن در مورد موضوع اما من مجبور به درخواست!
یکشنبه 19 شهریور 1396 08:16 ب.ظ
بخش جذاب از محتوا. من فقط بر روی سایت شما و در سرمایه ی رأی نشستم تا ادعا کنم که من واقعا از پست های وبلاگ خود لذت بردم.
به هر حال من به افزایش شما مشترک خواهم شد و حتی دستمزد شما به طور مداوم به سرعت دسترسی خواهید داشت.
یکشنبه 19 شهریور 1396 07:47 ب.ظ
این قابل توجه است که به بازدید سریع از این سایت پرداخت و خواندن نظرات همه همسران
در مورد این نوشتار، در حالی که من نیز مشتاق دانش هستم.
دوشنبه 30 مرداد 1396 01:41 ب.ظ
You actually make it seem so easy with your presentation but I find this matter
to be really something that I think I would never understand.
It seems too complicated and very broad for me.

I'm looking forward for your next post, I will try to get
the hang of it!
سه شنبه 24 مرداد 1396 12:16 ب.ظ
I am regular reader, how are you everybody?
This post posted at this website is genuinely pleasant.
پنجشنبه 12 مرداد 1396 09:30 ب.ظ
I have been exploring for a little bit for any high-quality articles or blog posts in this kind of space .
Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this site. Studying this info So i am satisfied to express that
I've an incredibly excellent uncanny feeling I discovered exactly what I needed.
I most definitely will make certain to don?t fail to remember
this website and provides it a glance regularly.
یکشنبه 4 تیر 1396 07:49 ب.ظ
core از خود نوشتن در حالی که صدایی دلنشین اصل آیا نه حل و فصل بسیار خوب با من پس از برخی از
زمان. جایی در سراسر جملات شما موفق به من مؤمن اما تنها برای کوتاه در
حالی که. من با این حال مشکل خود را
با فراز در منطق و یک خواهد را خوب به
پر همه کسانی معافیت. در این رویداد
شما در واقع که می توانید انجام من می بدون شک بود تحت تاثیر قرار داد.
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 05:22 ق.ظ
چلیپا از خود نوشتن در حالی که صدایی مناسب در آیا واقعا نشستن کاملا با من پس از برخی از زمان.
جایی در سراسر پاراگراف شما قادر به من مؤمن متاسفانه فقط برای while.

من با این حال مشکل خود را با جهش در مفروضات و شما خواهد را سادگی به کمک پر کسانی که شکاف.
در صورتی که شما که می توانید انجام من را قطعا بود مجذوب.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 08:53 ب.ظ
I do not know whether it's just me or if perhaps everybody
else encountering problems with your site. It appears like some of the text within your content are running off the screen. Can somebody else please comment
and let me know if this is happening to them too?

This could be a problem with my internet browser
because I've had this happen before. Thanks
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 02:18 ق.ظ
If you desire to increase your knowledge only keep visiting this website and be updated with the latest news posted here.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :